Kúpiť stacionárny bicykel – e-shop

Sprievodca výberom
stacionárnych bicyklov


Stacionárny bicykel  >  Ako správne cvičiť na stacionárnom bicykli?

Ako správne cvičiť na stacionárnom bicykli?

Pravidelná jazda na stacionárnom bicykli prospieva vášmu zdraviu. Ako cvičiť správne, aby ste zlepšili svoju kondíciu, činnosť srdca a posilnili imunitu?

Na stacionárnom bicykli, rovnako ako na ostatných trenažéroch, odporúčame jazdiť nie každý deň, ale 3-4x týždenne. Tým zaistíte telu odpočinok, nutnú dobu na regeneráciu a predídete vyčerpaniu organizmu či zbytočným zraneniam svalov.

Pred jazdou na bicykli sa ľahko natiahnite, nech nejdete do sedla úplne stuhnutý. Je potrebné mať svaly aspoň trochu pripravené na blížiacu sa fyzickú záťaž.

Samotnú jazdu začnite zľahka a postupne pridávajte na intenzite, rýchlosti a prípadne si pridávajte záťaž (odpor jazdy). Väčšinu času by ste ale mali ísť v rovnakej intenzite a využívať (najmä ak chcete schudnúť) nastavené programy na vašom stacionárnom bicykli. Obľúbené sú rôzne HRC programy, ktoré vás prevedú celým cvičením.

Jazdu na stacionárnom bicykli ukončite vo voľnejšom tempe a po tréningu nezabudnite opäť na pretiahnutie a ľahký strečing. Počas jazdy a po nej je potrebné doplniť tekutiny, dodržiavanie pitného režimu je veľmi dôležité.

Ak chcete jazdou na bicykli schudnúť, odporúčame jazdiť ráno na lačno a cvičiť minimálne 30 minút 3-4x týždenne. Kombinujte stacionárny bicykel s ďalšími športmi a dajte telu dostatok času na regeneráciu. Neoddeliteľnou súčasťou tréningu je aj vyvážená a pestrá strava.

JOTA - lacný trenažér so skvelými recenziami

Stacionárny bicykel na aktívny domáci tréning za veľmi dobrú cenu. A ako nám napísala paní Kačírková:
Nezaberá veľa miesta, slúži na účel, ktorý som si vybrala, - produkt je kvalitný, cenovo prístupný, spĺňa moje požiadavky, je priamo od výrobcu, - používam ho každý deň min. 20 minút - vrelo ho odporúčam - kúpou produktu chcem urobiť niečo pre svoje zdravie, ale aj zdravie mojej rodiny - s kúpou som veľmi spokojná

Vysoká miera pohodlia, originálne a moderné spracovanie, to je stacionárny bicykel inSPORTline JOTA.

Zdieľajte článokOdporúčame stacionárne bicykle


Ďalšie novinky

všetky novinky